YARATILIŞ HİKAYESİ.AKILLI TASARIM!

acaba yoktan var olmayı açıklayabiliyor mu insan oğlu? demiş arkadaş..

hayır açıklayamıyor…
açıklayamamasının bir nedeni de sen ve senin gibi düşünen tanrıların KUL’ları..
adı uzerinde KUL…
düşunmeyen,sorgulamayan,yargılamayan..
KUL’un haddine midir yoktan var olmayı açıklamak..

ilk sorgulamaya başladığında, seni dünyaya leyleklerin getirdiğini söylemişlerdi…henuz sorgulama bilincinde değildin..bu olaya kutsallık katmadılar..gökten gelen koç hikayesi mantığı ile devam etselerdi, sen hala leylek tarafından dünyaya geldiğini düşünebilirdin…

önce leylek masalını dinledin, sonrada çamuru. adına akıllı tasarım dediler..

masala göre sen bir testi’sin arkadaşım..evet,evet..bildiğimiz su testisi..saksıda olabilirsin..
genel olarak size çanak çömlekte denilebilir…
çünki bundan önceki hayatında çamurdun…hammadden KURU BALÇIK!!!
Bak allahın seni nasıl tarif ediyor.

And olsun biz insanı kuru bir çamurdan suretlenmîş balçıktan yarattık” (Hicr 26).

ol deyip oldurma yetisi olmasına rağmen, (can sıkıntısından olmalı, hikmetinde sual etmeyelim), yerden çamur alıp yoğuran, sonrada şekil vererek seni doğuran bir tanrının eserisin sen …haaa hata yapmayalım..kuru balçıktan biblo haline dönüşüm safhasıydı bu.

biblodan insan haline dönüş hikayen de var..çok kısa..kısacık
sadece sana üflüyor…ama nasıl üflemek o..
bir üflüyor pir üflüyor.
“Sonra onu düzeltip tamamladı, içine ruhundan üfürdü, sizin İçin kulaklar, gözler, gönüller yarattı” (Secde 9)
bir heykeltras kadar becerisi yok, kulak göz falan yapamıyor ama nefesi kuvvetli.. kulağını ve gözünü bile üfürerek yaratıyor..

sorunuz neydi?
şimdi hatırladım…acaba yoktan var olmayı açıklayabiliyor mu insan oğlu? demiştiniz

siz yoktan var olmadınız ki arkadaşım..çamurdan yaratıldınız..
burada tartışmamız gereken siz değil, çamurunuz!!!

bilim henüz laboratuvar ortamında ispat edemedi, sen masallarla ispat ettin.
sana göre bu mudur?…budur..

Bu üfürülen masallara inanan milyarlarca insan olduğu için bilim, senin nasıl varolduğunu açıklamakta zorluk çekiyor..Bilim adamları zamanının bir kısmı da tanrıların bu hikayelerine inanan kulları ile mücadele etmekle geçiyor…

Yaratılış hikayelerine senin gibi inan ortaçağ hıristiyanları; gök ile yer ayrılığını reddeden ve evrenin sonsuzluğu tezini benimseyen Brunoyu diri diri yakarak bilimsel çalışmalara set çektiler…
Bruno’dan otuz yıl sonra da dünya dönüyor diyen Galileo’yu ölüme mahkum ettiler..

Dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Oxford’un Biyoloji profesörü Richard Dawkins’in kitaplarını,sitesini ve çalışmalarını yasakladı mahkemelerin Harun Yahya abin istedi diye.

kısacası, senin çanak çömlek olmadığını ispat etmek kolay olmuyor !!!

saygılar

Reklamlar

18 Responses to YARATILIŞ HİKAYESİ.AKILLI TASARIM!

 1. rudiger dedi ki:

  Merhaba,
  Öncelikle ben bir Müslümanım. Sadece Allah sözüne inanan, insanların putlaştırdıkları peygamberin sözü denilen hadisleri reddeden ve buraya yorum yazanların Kuran yolundan uzaklaştıklarını düşünen Kuran Müslümanı.
  Blog içinse ayrıca teşekkür ederim. Allah senden razı olsun. araştırarak, okuyarak, emek vererek ve kendince düşünerek yazılar yazıyorsun. belki sayende Hristiyan ve Yahudiler gibi yaşayan Kuran yolundan çıkmış Müslümanlar küfür etmek ve cahilce reddederek kabullenmek yerine okumaya ve düşünmeye başlarlar. Yüce Allah şöyle buyurur ; “Bu, Rabbinin dosdoğru yoludur. Şüphesiz düşünüp öğüt alacak bir toplum için ayetleri ayrı ayrı açıkladık. (enam suresi 126.ayet)

  ancak; sende konuları desteklerken saçma sapan hadislerle örneklendiriyor sun. örneğin Musa ile miraçta karşılaşması gibi. ayetlerde hatalı mealler veya alakasız mealler veriyorsun. örnek;
  İNSAN ACİZDİR:
  toplu iğneyi batırsan zıplar, sivrisinek anasını ağlatır… Yarım nefesi alamazsa ya da veremezse sahte azameti ve palavrası yerle bir olur!. (Mâide 5/30-31-Nahl 16/4 bkz.)
  ayetleri cımbızla alarak konunun öncesi ve sonrasına riayet etmiyorsun. rehber kitabım adaletı ve iyiliği emreder. yazılarında adaletli olmanı temenni ederim.
  sonuçta sana küfreden ve kendilerini inançlı zanneden Müslümanlar, sanmasınlar ki senden farklı yoldalar. inandıklarını sandıkları kitabı okumadan ahkam kesiyorlar. Hüküm Allah’ındır (Zümer suresi 3. ayet)
  tek koruyucu olan Allah sana hidayet versin. hadisleri görmezden gelerek ve doğru meallerle Allah yoluna ulaşacağını umuyorum. inananlar kardeştir. inancıma saygı gösteren de kardeşimdir.

  • Anar dedi ki:

   Siz hangi mağarada yaşıyosunuz? Yav Türkiyede okul falan yok mudur?
   Evolution, M-Theory, Big Bang, Entanglement, Time-Space gibi şeyler duymadınız galiba?
   Sizin Allah dediğiniz bunlardan yazmak yerine (tabii size göre Allah yazdı) kalkmış bir kişinin karılarından bahsediyor.
   Böyle bir allah varsa bile, git sen Muhammedin karısyla uğraş derim.

   • rudiger dedi ki:

    anlaşılan Avrupa’da eğitim almış ve yaşıyorsunuz. ne yazık ki biz eğitim kalitesinin düşük olduğu Türkiye’de cahil kaldık. bende aynı fikirdeyim şu an yaşanan Kuran dışı dinin bize verdiği zararla ilgili. ancak; Kuran Müslümanı olsaydık, bugün ki Avrupa’nın temellerini atan İbn’i Rüşd ve Harezmi gibi zamanın ötesinde yaşayan Müslüman alimler gibi olur ve eminim ki bu topraklarda yaşayan ateist veya deist olmazdı. çünkü toplumumuz değil cahil, değil çağdaş, çağının ilerisinde olurdu ki Müslümanlar Richard Dawkins’in hakli sözüne maruz kalmazdı.

   • Anar dedi ki:

    Avrupada okumuşluğum var ama ben Azerbaycan orta okullarıyla kıyaslıyodum Türkiyeyi. Ve Dawkins yalnızca müslümanları eleştirmiyor, bilimsel kanıtı olmadan evrime karşı çıkan her kesi eleştiriyor.

 2. ahmet dedi ki:

  ALLAH ISLAH ETSİN

 3. Anar dedi ki:

  Arkadaşlar, hepinize cennet kısmet olsa da kurtulsak sizden 😀

 4. Alp dedi ki:

  Kusura bakma buradaki sorun İslam değil. Bağnaz insanların İslama yükledikleri saçma sapan şeyler. İslamın bahsettiği balçık olayı bu günkü evrim teorisi çelişmez örtüşür. evrimleşme vardır. Geçmişteki bazı İslam alimleri de bahseder. (Bugünkü bağnazlar ısrarla karşı çıkar.Oysa ayet açık) Allah’ın ol demesi konusu ise o senin zamanına göre ol demiyor. (Çünkü zamanı da yaratan o) bakınız göreceli zaman kavramına. Ve evrensel kanun denilen bazı kanunlar var (Bilim bu adla söylüyor). İşte asıl soru şu bu evrensel kanunları kim koydu?

  Elimize aldığımız bir avuç kum tanesini havaya attığımda her birinin gideceği nokta (yer çekimi,Atış hızı,Kütle,Sürtünme, Rüzgar vb.) bellidir. Asla rastgelelik yoktur. Kısacası evrensel kanunlar açık ve nettir. Bilimde Niçin sorusuna yanıt aramaz(arayamaz) Nasıl sorusuna yanıt arar.

  Bana Kur-an’da bir ayet göster evrime karşı tamam.

 5. laik mümin dedi ki:

  DÜMBİĞE MEKTUPLAR…3
  ÜREME MEKANİZMASI YARATICININ KANITIDIR
  SPERM YUMURTA İLE YAŞAM DÖNGÜSÜ BOYUNCA BİR KEZ KARŞILAŞIR VE YA ÖLÜR YA DÖLLER…
  ŞİMDİ SPERMİN YUMURTAYI DÖLLEMESİ İÇİN ONLARCA KADEMNİN PROBLEMSİZ AŞILMASI GEREKMEKTEDİR :1-SPERMDE GEREKLİ ENERJİ DEPOSU OLACAK 2- HAREKETLİ KURUĞU OLACAK 3- 46 DEĞİL 23 KROMOZOMU OLACAK 4- VAJEN PH’SI ASİDİK DEĞİL BAZİK OLACAK Kİ SPERM ÖLMESİN 5- YUMURTAYA GİRMEYİ SAĞLAYAN ENZİMLERİNİN UYUMLU ÇALIŞMASI GEREKECEK…..CEK CEK CEK…..
  …..VE TEKRAR DİYORUM SPERM OLUŞURKEN HAYATINDA HİÇ YUMURTA GÖRMEDİ…VE DE DİŞİ ORGANİZMASINDAN ERKEK ORGANİZMASINA GERİ DÖNEREK EDİNDİĞİ TECRÜBELERİ (!)SONRAKİ KUŞAKLARA AKTARACAK FIRSATI HİÇ OLMADI…YANİ GARİBİM EVRİM SÜRECİNİN KIYISINDAN BİLE GEÇEMEDİ

  PEKİ BU KADAR İŞİ NASIL YAPABİLDİ?

  EVET SAYIN DÜMBÜK DUYAR GİBİYİM …ALLAH DEĞİL Mİ ?

  SEN ONA ALLAH DERSİN, BAŞKASI ELMA DER ,BAŞKASI GOD DER ,BAŞKASI YARATICI DER, BAŞKASI EN BÜYÜK MÜHENDİS DER …ÖNEMLİ DEĞİL…

  ÖNEMLİ OLAN O’NUN VARLIĞINI AKLI ÇALIŞTIRMAK SURETİYLE HİSSETMEKTİR ( THE SCİENCE OF GOD).BU HİSTİR İNSANI İNSAN YAPAN!

 6. laik mümin dedi ki:

  DÜMBÜĞE MEKTUPLAR…2
  SAYIN DÜMBÜK
  HÜCRE OLMAZSA HAYAT OLMAZ
  PROTEİN OLMAZSA HÜCRE OLMAZ
  ŞİMDİ;
  HÜCRE OLMAZSA DNA ÇALIŞAMAZ
  DNA OLMAZSA PROTEİN SENTEZLENEMEZ
  DNA’NIN YAPITAŞI=PROTEİN
  YANİ SAYIN DÜMBÜK
  TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA EN BAŞINDAN HEPSİ BİR ARADA OLMADAN ,YANİ BİRİSİ BU DENKLEMİ OTURTMADAN ,SEN BUGÜN VAR OLAMAZDIN BENİM CANIM !

 7. laik mümin dedi ki:

  LAN DÜMBÜK !
  SEN BUNDAN 20 ,30 VEYA 40 YIL ÖNCE NEYSE İŞTE ÇAMURDAN YARATILMADIN MI ? NASIL MI.ANNEN TOPRAKTAN BESLENEMESEYDİ SU İÇMESEYDİ YUMURTA ÜRETEBİLECEK MİYDİ…HANİ TOPRAK+SU= ÇAMUR…Bİ ŞEY ÇAĞRIŞTIDI MI…!SENDEN BİP DOKU ÖRNEĞİ ALIP ANALİZİ YAPILSA SU VE TOPRAK BİLŞENLERİNDE OLUŞTUĞUN ORTAYA ÇIKINCA YÜZÜN KIZARACAK MI BE KENDİNİ AKILLI SANAN AT GÖZLÜKLÜ KARA CAHİL

 8. ferhat dedi ki:

  ALLAH CC SENİ KAHR ETSİN İNSANLARIN BEYNİNİ YIKAYACAĞINI KAFALARINI KARIŞTIRACAĞINI SANIYORSUN
  MASONCULUK YAPIYORSUN SATILMIŞ KÖPEK KİME ÇALIŞIYORSUN NASIL CANINI VERECEKSİN MERAK EDİYORUM AZRAİL AS GÖRDÜKTEN SONRA İŞ İŞTEN GEÇECEK BAKALIM İSLAMMI YALAN DİNMİ YALAN ALLAHMI YALAN SENDE GÖRECEKSİN BİZDE GÖRECEZ.

 9. ozgur ozgun dedi ki:

  لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ

  lekum dînukum we-liye dîn*i

 10. hexerboy dedi ki:

  bu sitenin sahibi sözüm sana herkes gibi bi gün sen de öleceksin.O zaman inkar ettiğin ALLAH’a hesap vereceksin,cehenemde yanacaksın.Çakmağı yak ve eline tut,her yerinin öyle yandıgını düşün.Allah ıslah etsin inşallah bi gün dogru yolu bulursun.

 11. Fırat dedi ki:

  gel gel ne olursan ol yine de gel, sende gel…

  SAYGILARLA

 12. Gengar dedi ki:

  Aferin insanoglundan korkmayıp bunları yazabilmişsin. Ama istersen ateistin kralı ol, içinde Allah korkusu olacak. Elbet de dünyadan sonra hayat var. Bunu 120 iq zekanla inkar edebilirsin ama var. O yüzden git bi abdest al iman et. Emin ol hiç bişey için geç değil 😉

 13. Ahmet Ozkan dedi ki:

  bu site kendine kendine mi oldu? yazılar tesadüfen mi çıktı? bu wordpress hesabı kendine kendine mi açıldı? bu dünya kendi kendine mi var oldu? düşün.

 14. Abdullah Kul dedi ki:

  Sana sayfalar dolusu yazi yazmak,, bu cürük kokmus, mesnetsiz vede mantiksiz hezeyanlarina uzun zun cevaplar yazmai isterdim amam bilmem degermi? Ama kisaca aklini basina almana belki yeter mi bilmem ,umarim yeter,kainatta hesapsiz kitapsiz bir düzen bir sistem olmadigi baktigimiz her sey benim bir yaraticim var bas bas bagiriyor Kücük bir sandelye baktigin zaman benim bir usam var diyor bunlari cogaltabilirsin,binlerce,atmosfer ay günes yildizlar havadai oksijen gaz vs , bunlar hep bir hesaba kitaba dayaniyor ayin ne zaman tutulacagi vs bunlar hep kör bir tabiatin isimi? yoksa ezeli ve ebedi yegane kudret sahibi Hz ALLAH`in sonsuz kudretinin essiz eserimi? söyle bir düsün?Kendi irademizle gelmedigiz gibi kendi irademizle de gitmeyecegiz, bizi bu alame gönderen ilahi kudret bir gün imtihan biitiginde geri cagrilacagiz,ve buna hic kimse itiraz etme sansina sahip degil kiral da olsa ilim adami da olsa, ve bir cok bilim adamida senin dedigin aksine buba itraz etmiyor. kendin bilirsin rast gele hasbel kader bu sayfa düstü ,hikmetin sual olunmaz bizim kus beynimiz almasada, surasi muhakkak cennet de hak cehennem de ,yoksa herkesin dünyada yaptgi yanina kar kalmazmiydi ,

  • adil avaz dedi ki:

   arkadaşım, doğdun büyüdün ve bu güne geldin.bir zaman sonrada belki bir çömlek olarak gideceksin.bu zaman zarfında ne kadar çok şeyler öğrenmişsin.Balçığı bir kenara bırakta sen kendin hangi maddeden ve nereden meydana geldin? Sana saksı da diyemeiz.Argümanın ne? Bugüne kadar bilim sadece evrende var olanı keşf etmek ve teyyıd etmekle yetinmiştir. Tesadüfler teorisi, ne kadar bilimseldir. Veya ne kadar bilime uygundur.Düşüncemiz kısıtlı,görmemiz,duyumamız,gücümüz hepsı kısıtlı. Yani hayvanlardan biraz daha iyiyiz de bu iyilikte senin veya benim katkı paylarımız ne? Bir bakteri değilde insan olmak için hangi emeği sarfettin.Yoksa baban bir insan yaratacak kadar gelişmiş bir ustamıdır.Var oluşun ve onurunla övünebilirsin.Ama sebep sonuç ilişkilerine de duyarlı olmak gerektiği kanatindeyim.Siz Allah veya islam karşıtı olabilirsiniz. Kendi seçiminizdir.Zaten bu hak size sunulmuştur.Akıl bunun içindir.Yani geleceğinizi kendiniz belirlemek için.İnanmak veya inanmamak bir yaşam türüdür.Özgürce seçebilirsiniz.İnanca saldırmak şayet yaşam standartınıza bir katkı sağlıyorsa bunu adınıza anlayabilirim ama inanmıyorum. İstiyorum kı sen benim islamcılığımı hazmet ben senin ateliğini.Bu dünyadan başka şimdilik yaşayabileceğimiz bir yer olmadığına göre birbirimize katlanmak zorundaız.Hem Dünyamız birsürü felaketle boğuşuyor.Geleceğe dair de felaket temelleri atılıyor.Nükleer santraller falan filan.Hani diyorum ki ekolünü bu yönde harcasan hiç olmazsa gelecek çanak çömleklerimize temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakabiliriz ha ne dersin.Herşeye rağmen sizi seviyor ve vemutluluğunuzu istiyorum. İnşallah sizi kırmamışımdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: