TÜRK POLİSİ ve BOSTANCI OPERASYONU

İstanbul polisi yaptiği istihbarat sonucu devrimci karargah isimli örgütün Bostancı’daki hücre evini  tespit ediyor… Eve operasyon hazırliğı yapılıyor..Baskın basanındır mantığı ile en uygun saat olarak 5.30 kararlaştırılıyor…Bilinen operasyon başlıyor.sonuç ortada, bir başkomiser, bir genç, bir terörist olmak üzere 3 ölü 7 yaralı..

Oysa tek mermi atilmadan, tek cana kıyılmadan, vatandaşa saatlerce kabus dolu dakikalar yaşatmadan bu terörist etkisiz hale getirilemezmiydi? Tabiki getirilebilirdi.

İstanbul polisi beceriksizliğini büyük bir operasyon yapılmış gibi göstererek show’a dönüstürdü..Ders çıkarılması gereken bu olaydan utanmadan pay çıkarmaya çalıştı..Yaşanan acı olaylar sonucunda Başbakan, Vali ve Emniyet müdürü, polisin başarılı bir operasyon gerçekleştirdiğini  açikladilar.

Bu açiklamalar bende vatandaş olarak koyun muamelesine tabi tututulduğum duygusunu uyandirdi..

Bir teröristin kapısını misafirliğe gider gibi çalma gafletinde bulunurken, hiç düşünmediniz mi herkes sizi kapıda İlhan Selçuk gibi güler yüzle karşilamaz…

Bu iki olayda polis ve savcilarin ruh hallerini merak ediyorum..  İlhan Selçuk’un  evine neden sabah 4.30 da gittiniz. Yazara mı terörist muamelesimi yaptınız, yoksa teröriste mi yazar muamelesi?

Polisin rutin bir suçlu yakalama şekline dönüştürebileceği eylemi 3 kişinin öldüğü 7 kişinin yaralandığı bir operasyona dönüştürmenın nesi başarıdır! Bu operasyon polisin hatasıdır ve  suçudur. Emniyet müfettişleri İstanbul polisi hakkinda soruşturma başlatmalıydı..

Hepimizin bildiği hirsizlik olaylari var..Eve giren hirsizlar evdekileri uyutup evi soyup soğana ceviriyorlar..Taşaron olarak hırsızlar kullanilsaydı sonuc daha başarılı olabilirdi..Polisin hırsızlardan öğreneceği çok şey olmalı, hatta teknik destek almalı.!!

Evin icinde ne tur silah ve muhimmat olup olmadigini bilmiyorsan,

Sınırlı alanda olsa evin içindeki teroristin hareket kabiliyeti hesaplamıyorsan,

Teröristin mevcut silah ve techizati kullanabileceğini düşünmüyorsan,

bu ağır bedele katlanacaksin, ben nerede hata yaptim diye şapkani önüne koyacaksın…

vatandaşa koyun muamelesi çekip, başarılı bir operasyonmuş gibi anlatmayacaksin.

niçin onlarca insanin yaşadığı bir apartmanda sabahin erken saatlerinde operasyon duzenliyorsun…demek ki tehlikeyi seziyorsun..kanarya sevenler dernegini basmiyorsun, hucre evi basiyorsun…düşüncenle eylemin arasında çelişki var..gerekli tedbiri almıyorsun, elini kolunu sallayarak gidiyorsun ve avlanıyorsun.

Polisin ”teknik takip”konusundaki “başarisi” hepimiz tarafindan biliniyor, herkes dinleniyor, takip ediliyor…En özel konuşmalarımız, en mahrem durumlarımız yazılı kayitlara geçip mahkemelerde kanit,  basinda magazin haberi olarak yer aliyor..Sabih Kanadoğlu gibi bir teröristi! takip edebilen polis, Bostancı’lı  teröristi mi takip edemiyordu?

Saat 5.30 da Polis hücre evinin kapisini çaliyor ve ateşle karsilik veriliyor.bir başka bölgede operasyonda olan deneyimli amirlerine haber veriliyor ve saat 6.00 da bir kez daha kapiya gidiliyor ve amir vuruluyor..ilk yapilan açiklamada amirin şarapnel parçaları ile hayatını kaybettiği açıklanıyor.

Operasyon sonrasi yapilan aciklamada ise ölüm nedeni, merminin başına isabet etmesi..

Ortada bir gerilla şavaşı yok iken, üstelik kapana sıkışmış bir terorist var iken polisin kendini koruyamamasi düşündürücü değil mi? Tüm techizati ve gücü ile polis kendini koruyamiyorsa 16 yaşindaki gencin hayatını nasil koruyabilir?

Teröristin evine 6 saat boyunca her türlü personel, mühimmat ve teknoloji destegi ile giremiyorsan bu operasyonun neresi başarilidir?

Polis ve basin teroristler diye ifade kullaniyor…Yani birden fazla terörist olduğu açıklanıyor….olay sonucu ise bir terörist çıkıyor..bu durumda ya diğer teroristleri kaçırdınız, ya da bir teroriste karşılık başarısız olduğunuz gerçeği ortaya çikiyor.

Bir baska trajedi…

Polis, güvenlik bandının 95 metre olarak çekildiğini, güvenlik zafiyeti olmadığını, 16 yaşındaki gencin bu güvenlik şeridinin dışında vurulduğunu açıkladı..Özürleri kabahatlerinden büyük..Teröristin saatlerce mermi yağdırmasına rağmen kullandığı silahın etkili mesafesini tespit edilmemiş…Bundan dolayı  emniyet şeridini olmasi gereken mesafede kurmamışsınız ki, güvenlik şeridinin dışında kalan 16 yaşındaki genç hayatını kaybetti..

Bir diğeri de ortalik savaş alanına dönmüşken, erzurumun düşman işgalinden kurtuluş törenlerini izlermiş havasındaki merakli vatandaşlarımız.

Burada polisin otorite zaafiyetini tv’lerde izledik..Vatandaş polisi dinlemiyor,kendi canına da değer vermiyor… polis ise yaptığı operasyonun ciddiyetinde değil..

Teroristin evinden çıkan silah ve muhimmatin  polisin katkisi ile coğaltıldığını düşünüyorum…

bu  teçhizat ve muhimmatin sergilendigi standa koyulan ucuz telsizlerle polis frekansina girildiği ise inandırıcı değil.. Teröristin, ölen polisin telsizini almadığının ispatı olarak oraya koyuldugu izlenimi yaratıyor..Böyle düşünmemin nedeni ise polisin çelişkili ifadeleri..

Hatalarini kapatmak üzere olayin boyutunu büyük gösterme çabaları..

Teroristi yakalamanin baska yöntemi yokmuydu?

Hiç ise gitmez, hic çalışmaz mi ?

Hiç aliş verişe çikmaz mi?

Mesela sokakta yürümez mi?

Bir araca binmez, bir café veya restaurantta oturmaz mı?

Kisacasi bu terörist evinden hic dışarı çıkmaz mı?

Dışarı cıktığında kaleşnikof’la mi yürür terörist?

En fazla belinde silahi olacaktir..

Bu kadar polis kontrolünün olduğu bir şehirde bunun olmasi düşük ihtimal..

İstenirse 4 sivil polis memuru tarafindan uygun zamanda gafil avlanılmaz mıydı?

Teröristi canli yakalayip diğer örgüt elemanlarina da ulaşılamaz mıydı?

Üstelik karşınızda asosyal yobaz bir terörist de yok..Eğitimli, kitap yazan, dergilerde calışan, Tv’lerle ilişkisi olan bir entellektüel var..

Bir telefonla bile istediğiniz yere getirebileceğiniz birisi…

Başarisiz bir operasyonudur Bostanci..

Yigidi öldürdük hakkını verelim..Ölmesine rağmen terörist polisten daha başarılıydı.….


Reklamlar

One Response to TÜRK POLİSİ ve BOSTANCI OPERASYONU

  1. ccvbvgc dedi ki:

    kafirler, dünyanın ve yıldızların boşlukta nasıl durduğunu nasıl döndüğünü nasıl dizayn edildiğini aynı yörüngede çarpışmadan dönüp durduğunu nasıl açıklarsınız sizce bunlarda tesadüfmüdür eğer yaratılışa inanmıyorsanız size bağşedilen nefeste tesadüftür inanıyorsanız çiçek böcek ağaçta yaradanın gücünü görürsünüz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: